مدیر خاورمیانه رنو : هدف رنو تولید خودرو ارزان در ایران است

مدیر خاورمیانه رنو با تاکید براینکه قصد داریم، کوئید را برای جایگزین شدن با خودرو پراید ارائه دهیم، گفت: این خودرو برای اینکه بتواند جایگزین پراید شود باید بالای ۸۰ درصد در ایران ساخت داخل شود این خودرو هم اکنون در هند ۹۵ درصد ساخت داخل شده است.
Renault
به نقل از اقتصادنیوز، رنو می خواهند با تولید خودرو ارزان کوئید این خودرو را در ایران جایگزین پراید کند. از طرفی این شرکت قصد دارد با تولید رنو سیمبل، داستر جدید، ساندرو، کیلیو و کپچر سبد محصولاتش را در ایران افزایش دهد.
در صورت استقبال از مگان جدید رنو این خودرو را هم در ایران تولید خواهد کرد. در این راستا مدیرخاورمیانه رنو تاکید دارد که برنامه بسیار جدی برای پلت فرم کلاس a در ایران را دارند.
پیمان کارگر در گفت‌وگو با اقتصاد نیوز با تاکید براینکه قصد داریم، کوئید را برای جایگزین شدن با خودرو پراید ارائه دهیم ،اظهارکرد: این خودرو برای اینکه بتواند جایگزین پراید شود باید بالای ۸۰ درصد در ایران ساخت داخل شود این خودرو هم اکنون در هند ۹۵ درصد ساخت داخل شده است.
مدیر خاورمیانه رنو و مدیر عامل رنو در ایران افزود: کوئید با تکنولوژی روز و ایمنی بالا می تواند بهترین محصول برای جایگزین شدن با پراید باشد قیمت این خودرو با توجه به امکاناتش بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان خواهد بود .
او ادامه داد: فکر می کنیم تولید این خودرو ظرف مدت کمی به ۱۰۰ هزار دستگاه در سال برسد و طی چند سال به تیراژ ۳۰۰ هزار کوئید در سال خواهیم رسید .
کارگر با اشاره به اینکه برنامه کوتاه مدت ما در سایپا هم به ساندرو بر خواهد گشت، گفت: این خودرو دومین ستون محکم رنو پس از تندر ۹۰ در ایران خواهد بود.
مدیر عامل رنو در ایران گفت: برای واردات هم چون از مدیریت پیشین نگین خودرو راضی نبودیم فشار زیادی آوردیم تا مدیریت این شرکت تغییر کند. حالا پس از تغییر مدیریت این شرکت شرایط بهتری دارد.
کارگر تاکید کرد: خودرو هایی را که قصد تولید آن را نداریم یا می خواهیم با واردات بازار را محک بزنیم اکثرا توسط نگین خودرو وارد خواهیم کرد.
وی ادامه داد: طی دو سال می خواهیم رنو کپچر و کیلیو را در ایران خودرو و مدل جدید داستر را در پارس خودرو عرضه کنیم .
مدیر خاورمیانه رنو گفت: با این محصولات به علاوه تندر معمولی، فیس لیفت تندر ۹۰، وانت تندر ۹۰ و ساندرو ظرفیت ۱۵۰ هزار دستگاهی در کارخانه شمالی ایران خودرو که محصولات رنو را تولید می کند و ۱۵۰ هزار دستگاهی در پارس خودرو پر می شود.
او افزود: در آن زمان باید خطوط و کارخانه های جدید وارد مدار تولید رنو شوند .پیش بینی می کنیم شش ماه ساندرو کار داشته باشد تا به تیراژ حداکثری برسد کپچر و کیلیو و داستر هم دو سال کار دارند.
کارگر خاطرنشان کرد: در سال آینده ما حداقل ۱۵۰ هزار خودرو رنو را در ایران تولید می‌کنیم و دو سال دیگر به تولید ۳۰۰ هزار دستگاه در سال خواهیم رسید . در کنار پلت فرم کیلیو و کپچر که پلت فرم b محسوب می شوند. برای پلت فرم c ، داستر جدید و همچنین رنو سیمبل را در برنامه داریم .